top of page

Hakkımızda

Sevgili Cavalier tutkunları,

 

CKCDER derneğimizin resmi internet sitesine siz ve pati dostlarımız Hoşgeldiniz :)

 

CKCDER derneği, Cavalier King Charles Spaniel, King Charles Spaniel Irkı Kinoloji’si ile ilgili ülkemizdeki tek dernektir.

 

Cavalier gönüllülerinin sosyal medyada bir gurup altında toplanan Cavalier aşığı bizlerin 08.12.2016 tarihinde CKCDER derneğinin kuruluşuna uzanan yoldur. Her türlü bilgi paylaşımın, yardımlaşmanın, fikir alış-verişinin yapıldığı, patilerimizle en mutlu anlarımızın, en zor anlarımızın, en güncel en anlık en doğal hallerimizin paylaşıldığı bu elit gurup, partiler eğlenceler yarışmalarla büyüdü, büyüdü ve Cavalier aşkıyla dolu kocaman bir aile oluştu. Şimdi de bu kocaman pati sevenler ailesi daha profesyonel daha etkin daha verimli bir şekilde hep birlikte ilerilere gitmeye hazırlanıyor.

Misyonumuz & Vizyonumuz

Cavalier King Charles Spaniel ırkına gönül verenleri bir çatı altında toplamak, patilerimiz hakkında bilinen yanlışları ve önyargıları ortadan kaldırmak ya da en aza indirgemek, sağlıklı ırk devamını sağlamak amacı ile araştırma yapmak, bu yönde gelen talepleri değerlendirmek ve çözüm üretmek, ırk özelliklerinden kaynaklanan ırkın tüm özellik yapılarını suistimal edecek kişileri olabildiğince engellemek, doğru kişiler tarafından sahiplenilmesini sağlamak, sağlıksız üretiminden rant ve kazanç sağlamak isteyen kişilere engel olmak. Herhangi bir sebepten dolayı terk edilen Cavalier ırkından köpeklere sahip çıkmak, bu ırka sahip kişilerden gelebilecek, beslenme, sağlık, barınma koşulları, eğitim ve sosyalizasyon gibi sorunlar hakkında karşılıklı yardımlaşmada bulunmak. Cavalier canlarımızın yanı sıra, diğer her türden sahipsiz canlarımız içinde CKCDER derneğimize yakışır bir şekilde hep birlikte besleme, barınma etkinlikleri düzenleyerek sokak hayvanlarına karşı da herkesi bilinçlendirmeye çalışarak mutluluğun, yaşamın, huzurun, faydanın birazda olsa kenarından tutmak ve tutunmaktır.

bottom of page